+90 212 343 45 71 tukd@tukd.org.tr

Menu
Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Ankara Şubesi

BURS HEYECANINI SANATA GALERİSİNDE YAŞADILAR

By In Basında Çıkan Haberler On 19 Şubat 2018


Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Ankara Şubesi, öğrenim bursu verdiği üniversiteli kızları, KAV Sanat Galerisi’nin ev sahipliğinde Ressam Mehmet Güleryüz Sergisinde buluşturdu.

 

Ankara’da üniversite öğrenimi gören kız öğrencilerle her ay farklı bir etkinlikle bir araya gelen Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Ankara Şubesi, genç üniversitelileri bu ay sanatla buluşturdu. Sadece burs verme amacı gütmeyen Dernek, üniversitelilerin kültürel ve sanatsal etkinliklerle sosyalleşmelerini ve birlikte hareket etmelerini sağlamaya da özen gösteriyor.

Genç üniversitelilerin toplumsal, kültürel ve sanatsal konularda birlikte hareket ederek örgütlenmeleri gerektiğine dikkat çeken TÜKD Ankara Şube Başkanı Meral Güler, “Biz sadece maddi desteği önemsemiyoruz. Kızlarımızın bilinçlenmesi, toplumsal gelişmelere duyarlı olmaları ve birer çağdaş insan olarak yetişmelerini de önemsiyoruz. O nedenle her ay farklı bir konuda farklı mekanlarda bursiyerlerimizle bir araya geliyoruz. Bu hem bizi mutlu ediyor hem de kızlarımızı” diye konuştu.

 

KAV, EĞİTİMİ DESTEKLİYOR

Mehmet Güleryüz Resim Sergisi’ne ev sahipliği yapan Kılınçarslan Vakfı (KAV) Başkanı Nermin Kılınçarslan, kızların eğitimine yönelik bir etkinliğin KAV Sanat Galerisi çatısı altında gerçekleşmesinden mutluluk duyduğunu dile getirdi. Vakıf olarak ilkokul öğrencileri dahil ihtiyaç sahibi birçok çocuğa burs verdiklerini belirten Kılınçarslan, “Çocuklarımız okuyabilsin, aydınlanabilsin diye tüm çabamız. Biz bir insanı alır, çağdaş ve aydın bir insan olarak yetişmesine vesile olursak, bu diğer nesillere de böyle sirayet eder. Bizim için en büyük kazanç bilinçle yetişmiş çağdaş bireylerdir” dedi.

 

KAV Sanat Galerisi’nde Usta Ressam Mehmet Güleryüz’ün eserlerini inceleyen ve eserler

hakkında bilgi alan üniversiteli gençler, burs gününü de hem burslarını aldılar hem de sanatsal aktiviteyle verimli bir gün geçirmiş oldular. Üniversite öğrencilerine destek olmak isteyenler, Türk Üniversite Kadınlar Derneği’nin www.tukd.org.tr internet sayfasından iletişim bilgilerine ulaşabilirler.


About the Author

paragonTeknoloji

Comments are closed here.